Match Previews for every match on the WTA and ATP Tours.
Click through to each match to see a full preview of the match including in depth form analysis and statistical trends. Use this information to make your own picks on the site and share your insight with our community.
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(4) Roman Safiullin (RUS, 36) | vs | Jaume Munar (ESP, 83) | 4 hrs | |||||||
(q) Valentin Vacherot (FRA) | vs | (3) Alejandro Tabilo (CHI, 82) | 6 hrs |
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Daniel Elahi Galan (COL, 89) | vs | (2) Lorenzo Musetti (ITA, 25) | 6 hrs | |||||||
(8) Luciano Darderi (ITA, 129) | vs | (3) Mariano Navone (ARG, 126) | 8 hrs |
Quarter Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(LL) Yuta Shimizu (JPN) | vs | (7) Maxime Cressy (USA, 124) | In Play | |||||||
Beibit Zhukayev (KAZ, 188) | vs | (3) Adam Walton (AUS, 176) | In Play | |||||||
Yu Hsiou Hsu (TPE, 202) | vs | Tristan Schoolkate (AUS, 250) | In Play | |||||||
(5) Bu Yunchaokete (CHN, 171) | vs | James Duckworth (AUS, 96) | 17 mins |
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gonzalo Bueno (PER, 415) | vs | (8) Ergi Kirkin (TUR, 338) | 8 hrs | |||||||
Facundo Mena (ARG, 476) | vs | (LL) Daniel Dutra da Silva (BRA) | 10 hrs |
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(7) Camila Osorio (COL, 79) | vs | (2) Katerina Siniakova (CZE, 49) | 3 hrs |
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Celine Naef (SUI, 137) | vs | Chloe Paquet (FRA, 149) | 2 hrs | |||||||
(WC) Lois Boisson (FRA, 312) | vs | (8) Alize Cornet (FRA, 112) | 4 hrs |
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Maya Joint (USA, 573) | vs | Kathinka Von Deichmann (LIE, 286) | 8 hrs | |||||||
(3) Ann Li (USA, 165) | vs | (2) Lulu Sun (SUI, 189) | 8 hrs |
Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(1) Daria Snigur (UKR, 136) | vs | (7) Kira Pavlova (RUS, 490) | In Play |
Semi Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(1) Julia Riera (ARG, 123) | vs | (4) Darja Semenistaja (LAT, 143) | 2 hrs | |||||||
(3) Jule Niemeier (GER, 163) | vs | (6) Irina-Camelia Begu (ROU, 111) | 4 hrs |
Final | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Felix Auger Aliassime (CAN, 27) | vs | (7) Andrey Rublev (RUS, 5) | 25 hrs |